01 липня 2013

Про привернення уваги

Читаючи статтю «Как защититься от онлайн-слежки», не можу не звернути увагу ось на це:

Шифроваться значит привлекать к себе внимание

В связи со скандалом вокруг программы Prism австрийское издание Die Presse предложило своим читателям поближе познакомиться с технологиями шифрованной коммуникации - анонимайзерами, а также программами-криптографами типа GnuPG и PGP. Немецкий еженедельник Focus специально протестировал флешку iTwin, которая обеспечивает безопасный обмен данными с компьютера на компьютер. Советы о том, как укрыться от программы PRISM, уже собираются на сайте prism-break.org.

Однако интернет-эксперты относятся к техническим ухищрениям со скепсисом. «Коммуникацию в интернете не защитить от слежки», - считает Хольгер Бляйх. Использование анонимайзеров и шифровальных программ, скорее, по его мнению, вызовет обратный эффект и привлечет к вам внимание спецслужб. «Активное кодирование в Сети почти наверняка вызовет больше подозрений, чем обычный e-mail», - говорит Бляйх, ссылаясь на разговоры со следователями.

Безумовно, шифруватися зараз — це звертати на себе увагу. Але насправді це бодай єдиний спосіб досягнути конфеденційності переписки. Так, можна взламати шифр чи якимось ще чином отримати інформацію — але набагато складніше, і отримати всю зашифровану інформацію неможливо. Усіх не взламають.

Тому треба, щоб якомога більше людей користалося шифруванням, — тільки тоді воно стане справді корисним. Тому якщо я приверну увагу — нехай! Краще, коли NSA чи ще якісь спецслужби будуть тратити свій час на розшифрування китайської поезії, — цей час вони могли б потратити на цензуру незалежних журналістів чи щось ще гірше. Хай краще читатимуть кітайські вірші.

Отож використовувати шифрування треба. Всім.

А prism-break.org — гарний сайт, усім раджу.

0 коментарів | Коментувати

16 червня 2013

Ют-аў

Ют-аў (粵謳) — жанр народнай кантонскай паэзіі пра каханне. Вось тут можна пачытаць некаторыя вершы. Першапачаткова яны спяваліся, але я не ведаю, дзе іх можна пачуць.

Я ў захапленні.

勸你唔好發夢, Hyun néih mhóu faatmuhng,
恐怕夢裡相逢。 Húngpaa muhng léui sèungfùhng.
夢後醒來事事都化空, Muhng hauh sính-lòih sih-sih dòu faa hùng
分離兩箇字豈有心唔痛。 «Fànlèih» léuhng go jih héi yáuh sàn mtung?

唔好發夢 Mhóu faatmuhng

Прашу, не трэба бачыць сны,
Бо ў снах мы можам сустрэцца,
Калі пасля сна пракідаешся, усё стае пустым,
«Разлука» — як сэрца можа не балець ад гэтага слова?

0 коментарів | Коментувати

06 січня 2013

Про sandy

Пробую использовать sandy. Это минималистичный текстовый редактор на основе ncurses, брать отсюда: http://tools.suckless.org/sandy.

Клавиши отдалённо напоминают Emacs’овое, но на этом сходство заканчивается. Ввод текста автоматически его выделяет; новый текст не заменяет выделение, а добавляется к нему. На самом деле это довольно удобно, если нужно по-быстрому преобразовать только что введённый текст.

Хотя я и не очень люблю ncurses, — на мой взгляд, консоль нужна для неинтерактивной информации, — но всё же редактор мне понравился.

Единственный недостаток на данный момент — отсутствие поддержки символов двойной ширины. Отображение иероглифов будет кривым.

Кстати, чтобы скомпилировать sandy в Убунту, надо установить пакет libncursesw5-dev и заменить в файле config.mk ключ -lncurses на -lncursesw. Стандартная конфигурация тоже будет работать, но без кириллицы.

0 коментарів | Коментувати

17 грудня 2012

Цитата про випадковість

Just start listing ideas at random? Yes, because they won't really be random. The ideas that come to mind first will be the most plausible ones. They'll be things you've already noticed but didn't let yourself think.

Paul Graham, from «What you can’t say»

Просто почати перераховавати які попало ідеї? Так, бо вони насправді не будуть якими попало. Ідеї, що спадають на думку першими, будуть найбільш вірогідними. Це можуть бути речі, які ви вже помітили, але над якими не задумувалися.

Пол Грем, з «Про що не можна говорити»

0 коментарів | Коментувати

03 грудня 2012

Скатертина робочого столу

У китайській мові так звані шпалери робочого столу називаються скатертиною (桌布 juobuh). А логічно ж! (Хоча шпалерами, 壁紙 bihjyy, їх теж називають.)

0 коментарів | Коментувати

04 жовтня 2012

Використовуйте готові бібліотеки

Я зараз на роботі виправляю помилки в одному плагіні для ВордПресу. Більшість помилок викликана нездоровим бажанням авторів переписати усе вручну. Потрібен JSON? Це ж текст — запишімо його як рядок. Потрібен файл в форматі CSV? Запишімо його як рядок. І так далі.

Звичайно, такий підхід може мати свої переваги. «Рідна» підтримка json_decode з’явилась тільки в PHP 5.2.0. ВордПрес 3.2 потребує PHP 5.2.4, ВордПрес 3.1 потребує PHP 4.3 — тобто, такий підхід може пояснюватись бажанням підтримки старіших версій ВордПресу. Але в такому випадку розробники могли використати одну з готових бібліотек — ні, вони почали робити свій велосипед.

Результат — код, який написано на колінці, набагато гірший і містить купу помилок.

Я не кажу, що робити свої рішення — це погано. Але треба бути дуже обережним та ретельно все тестувати, — а ось це вже мало хто робить.

0 коментарів | Коментувати

08 вересня 2012

Spock: нова версія

У розсилці рекламували. Тре буде вже щось на ньому написати…

Окрім того, тепер документацію по «яйцям» можна шукати в DuckDuckGo, набираючи «!csc слово», а пошук по Chicken Scheme Wiki — за допомогою «!csw слово». Зручно.

0 коментарів | Коментувати

25 серпня 2012

Програміст — той, хто заплатив сто доларів

Зараз багато шуму про справу Samsung’а та Apple. Я в ній на стороні Samsung’а. Не тому, що мені більше до вподоби ця компанія, а тому що мені хочеться жити у світі, де немає можливості заборонити комусь створювати тонкі прямокутні пристрої з круглими краям тільки тому, що ти першим написав про це папірець.

Але я маю ще одну причину не любити Apple. Для своєї айПродукції Apple не дозволяє писати програми будь-кому. Щоб розробляти програми для айРечей, треба купити в Apple криптоключ. За сто доларів.

Але криптоключ надається з обмеженнями: ваші програми не можуть інтерпретувати код. Зрозуміло, навіщо це. Якщо б обмеження не було, сторонні розробники змогли б писати програми на інтерпретуємих мовах і не платили б по сто доларів кожний. Adobe б змогла портувати Flash, і розробники ігр не платили б по сто доларів кожен. А це гроші! (Те, що в користувача буде набагато менше програм та можливостей — не важливо. Кого хвилює користувач? Аби гроші платив.)

Результат очевидний: айфони та айпади створюють штучний кордон поміж користувачамі та програмістами. Програміст — це той, хто заплатив сто доларів.

Я вважаю, що це дуже велике зло. Поміж користувачем та програмістом немає чіткої гранимі, між ними є багато переходних стадій. Користуючися будь-якою програмою для автоматизації роботи, ви програмуєте. Використовуючи макроси в Ворді, ви програмуєте. Пишучи документ в TeX’і, ви програмуєте. У системах Linux чи Windows різниця поміж програмістом та користувачем тільки в знаннях, у айТоварах різниця — в наявності криптоключа.

Це погано з моральної точки зору: штучні кордони поміж людьми. Ми звикаємо мислити готовими категоріями. Взагалі-то таких категорій багато. Більшість українців без проблем зрозуміють, що важливо для китайця, більшість чоловіків можуть зрозуміти жінок… Але ж ми й не пробуємо. Просто відмежовуємось кордоном. А Apple поставила на одному з таких кордонів криптодрот та знімає гроші за прохід. До речі, навіть цю ідею придумали не вони: раніше це вже робили виробники ігрових консолей.

0 коментарів | Коментувати

24 серпня 2012

Цитата про SmartScreen в Windows 8

Windows 8 has a new featured called Windows SmartScreen, which is turned on by default. Windows SmartScreen’s purpose is to “screen” every single application you try to install from the Internet in order to inform you whether it’s safe to proceed with installing it or not. Here’s how SmartScreen works:

  1. You download any application from the Internet. Say, the Tor Browser Bundle.
  2. You open the installer. Windows SmartScreen gathers some identifying information about your application, and sends the data to Microsoft.
  3. If Microsoft replies saying that the application is not signed with a proper certificate, the user gets an error that looks something like this.

There are a few serious problems here. The big problem is that Windows 8 is configured to immediately tell Microsoft about every app you download and install...

Nadim Kobeissi, Windows 8 tells Microsoft about everything you install, not very securely

0 коментарів | Коментувати

24 серпня 2012

CantoFish

Самое прелестное в расширении CantoFish для Firefox’а — то, что все данные хранятся в CEDICT-подобном формате (только вместо одного поля «транскрипция» их два, кантонская и пекинская).

Чтобы выдрать из CantoFish’а словарь и использовать его в консоли grep’ом, распакуйте cantofish@cantofish.net.xpi как zip-архив (у меня он хранится в папке ~/.mozilla/firefox/anshpuf5.default/extensions/staged) и вытащите оттуда файл chrome/content/canto.dat — и всё.

0 коментарів | Коментувати